Miért jutott ide a legtöbb ember?
Maga az anyacsere nagyon ősi, amióta ember van a földön, ezt már a biológia megoldotta. A hormonrendszerünk ugyanúgy működik, mint azelõtt. Az étrendet az emberek változtatták meg, amikor a mezőgazdaságra áttértek, és így mást kezdtek enni, mint korábban. A burgonya és magvak, valamint a gyümölcsök, amelyeket termeszteni kezdtek, főleg szénhidrát tartalmúak voltak.
A helyzetet az súlyosbította, amikor az ipari módon előállított cukrok jelentek meg az élelmiszerben. A háborúban, amikor nehéz volt élelmezni a tömegeket, a cukornád és a krumpli kéznél volt, és ezt kezdték az embereknek hirdetni. Egészségesnek tüntették fel! Ma már szinte mindenhol az alapélelmiszerek nagy része szénhidrát. Nem csoda, hogy a korunk betegsége az "elhízás". "Ki ne szeretné a sült krumplit?!"
Hát itt kezdődött, és ebbõl még meg is gazdagodtak. Ma a számos fogyókúra módszereit árulva, további óriási bevételekre tesznek szert, így nem várhatjuk, hogy felelősen fognak eljárni. A gyógyszerek és egyéb mérgek óriási üzletében, nem éri meg egészséges embereket létrehozni. Ha rászoksz egy méregre, akkor potenciálisan az életed végéig ügyfél maradsz! Ha elhízol, akkor a gyógyszeripar és még egy sor üzleti vállalkozás ügyfele leszel. Ez a helyzet...
Talán hihetetlennek tűnik, pedig egy kis gondolkodással észre veheted. Legyél inkább egészséges, és akkor teljes életet élhetsz. Az elhízás nem betegség, csak a hormonok felborult állapota, és könnyen kezelhetõ. Legyél tagja annak a csoportnak, akik megmentik az embereket ettõl az állapottól.
Az inzulin és a glukagon. Egyszerűbb, mint gondolnád!
Mivel ez a két hormon ellentétes hatású, azt kell tudnunk, melyik segít a fogyásban, és melyik okozza a túlsúlyt. Akár tippelhetnél is, de elárulom: a glukagon felelős a fogyásért, és az inzulin a hízásért. Nézzük hogyan:
aki sok inzulint kap, az éhesebb lesz, és hízni fog. Korábban az étvágytalanságot is kezelték vele, manapság nem tudom, hogy ez alkalmazásban van-e még. A glukagon adagolás viszont azt eredményezi, hogy a személy kevesebbet eszik és lefogy. Ennek a két hormonnak a szintje a testünkben befolyásolja az egészség és szellemi teljesítő képességet is. Valamint az energia szintet.
Inzulin:
A testünk energiát állít elő, ez egy ilyen "gép"; a működéshez cukrokat használ. Ha ez nincs jelen a táplálékban, akkor előállítja másból, például zsírból. És ez által az életbevágóan fontos funkciókat ellátja energiával. Amint a vércukor felemelkedik (étkezés után) a test azonnal eldönti, hogy mekkora mennyiség áramoljon szét, és mennyit kell tárolni, ezt az inzulin látja el. A túl sok vércukor káros a szervekre, és akinek az inzulin termelése nem jó, annak ezt orvosilag kell magához vennie. Különbem romlanak a szervei, és meghal. Tehát az inzulin fontos, mert szabályozza a cukrot. Eljuttatja a sejtekhez a szükséges mennyiséget, feltölti az izmokban és májban lévő raktárakat, és a maradékot ZSÍROKKÁ alakítja. Hizlal. Az inzulin nem csak tárolja a zsírt, hanem le is zárja, azaz hizlal és úgy is tartja testet. A tartós fogyáshoz ezt a hormont kontroll alatt kell tartanunk.
Glukagon:
Ennek a hormonnak teljesen ellentétes hatása van. Kinyitja a raktárakat, és zsírt éget el, valamint előállítja a szükséges cukrot, amelyre a testnek szüksége van. A helyes táplálkozáshoz és a jó fogyókúrához ezt a hormont kell aktivizálni, és látványos, valamint tartós hatást fejthetünk ki.
Most már értjük a két hormon viselkedését. Jöhet az étrend...
Összefoglalva:
-
a szénhidrátok inzulint aktivizálnak, és elhízást okoznak
-
a fehérjék glukagont aktivizálnak és fogyasztanak
-
a zsírok és olajok nem befolyásolják ezeket a hormonokat
Zsírégető étkezési tervünk !
Amellett, hogy rengeteg fehérjét kell ennünk és mellé kevés olajat vagy zsírt (1-3 evőkanál), az lesz a cél, hogy a szervezetet a szénhidrát tartalmától megszabadítsuk, ezeket a raktárakat kiürítsük. És a fogyás mellett ne is érezzünk kényszert, vagy ne kínozzuk magunkat. A szervezet szénhidrát raktárai a májban, és az izmokban vannak, tehát ezeket kell redukálnunk, és az étkezés során a szénhidrát bevitelt teljesen, akár nullára csökkenteni. Emellett rostokban gazdag ételt fogyaszthatunk, amilyenek például a zöldségek. Ezek segítik az emésztést. Mindezt fenntartva néhány nap alatt a szervezet szénhidrát készletei kiürülnek.
Ezt a táplálkozási módot folytassuk egy hétig.
A második héttől kezdődően 2 napot kiválasztunk, amikor szénhidrát napot tartunk, ilyenkor lehet enni mindent. Ez csak a nap utolsó étkezésére vonatkozik, nem az egész napra. Ennél az étkezésnél csak szénhidrátot eszünk. A fehérje- és zsírbevitel lehetőleg legyen nulla. Közvetlenül lefekvés előtt ne együnk, inkább 2-3 órával azt megelőzően.
Az étkezések terve így ilyen lesz:
Magas fehérje tartalom, minimális olaj, alacsony vagy nulla szénhidrát.
Ez megy egy hétig, majd a második héttől a két kiválasztott napon ESTE csak szénhidrát. Így az édességkedvelők sem lesznek eltiltva a finom falatoktól.
semmilyen orvosi végzettség nem kellett hozzá.
Na és mi van a testmozgással? Jó-e, ha naponta egy órát kocogunk? Menjünk tovább...
Hogyan mozogsz edzel helyesen!
A testmozgás célja nem az, hogy hosszú órákon keresztül végezzük. Arra jók a sportok. Nekünk ezeket kell megvalósítani a helyes edzéssel: erőnlét, kitartás és általános jóllét, egészség.
Kinek milyen az igénye és időbeosztása, ahhoz tudja igazítani. Lehet súlyzózni, futni, eljárni aerobikra. DE magas intenzitással végezzük, különben nem ér semmit. A napi egy óra kocogás nem hoz eredményt, mert nincs intenzitása. Jobb, ha 1 percet futunk, ahogy csak bírjuk, majd sétálunk egy keveset, és ezt váltogatjuk. Így húsz perc alatt többet érünk el, mint 1-2 óra kocogással.
Természetesen a bemelegítés azért fontos, tehát arra szánjunk néhány percet mindig. Ha már kezdünk ehhez hozzászokni, akkor többet is csinálhatunk, többször váltogathatjuk a futást és sétát. Az így elért eredmények tartósak, és a közérzetünk is hosszabb ideig lesz jó, akár 1-2 napig is.
Ha úgy mozgunk, hogy alacsony az intenzitása, akkor nem érünk el vele célt, és csak az időnk megy rá. Gondolj csak azokra, akik már hosszú ideje csinálják, de jelentős változás nincs rajtuk. A súlyzós edzés egy nagyon jó módszer a zsírok égetésére, és hosszú távú távoltartására. A szervezet egy növekedési hormonnal válaszol, amely zsírégetésre váltja az anyagcserét. A tesztoszteron is ilyen hatású, de ez a férfiaknál van túlsúlyban, ettől izmosak. A nőknél ebből kevés van, ezért nálunk a jó alkat, és megfelelő testzsír arány alakul ki. Minél több az izom, annál több glukózt tud elégetni az izom, mivel kis energiaégetőkből áll. Tehát ha növeljük a mennyiségét, nő a cukorégetés mennyisége. Ha helyesen futunk, és kombináljuk a súlyzós edzést, akkor megtöbbszörözhetjük a hatást, és az edzési időt is csökkenthetjük.
A fenti leírásokat betartva 20-25 perces edzések bőven elegendőek, és több időnk marad élvezni az egészséges testünket :) és az alakunkat, amelyért mi magunk dolgoztunk meg!
Jöhet az étrend... Egy kis ízelítő J
Tejfölös-túrós csoda
Magas vitamin és rosttartalmú étel. Magas kalcium és fehérje tartalma miatt csontritkulás betegségben is alkalmazható. Vegetáriánusoknak csak zöldségekkel ajánlanám. Fogyókúrázók is kipróbálhatják.
Hozzávalók:
-
4 dl tejföl
-
1/2 kg túró
-
só
-
bors
|
-
zselatin /25 gr vagyis 1 csomag/
-
zöldségek: ami otthon van
|
Elkészítés
1. A zöldségeket jó apróra fel kell szeletelni (lila hagyma, saláta, fokhagyma, retek, piros paprika, uborka, és minden, amit találsz a piacon, és úgy gondolod, hogy illik bele sajt apróra)
2. Keverd jól össze a túrót az aprított zöldségekkel, ízesítsd sóval, borssal.
3. A tejfölbe keverd bele a zselatint és melegítsd össze. Forralni nem szabad.
4. Keverd össze a zöldséges túrót a tejföllel.
5. Egy formát bélelj ki Folpackkal és öntsd bele a túrós csodát.
Tápanyagtartalom egy adagban
-
- Energia: 480.00 kcal (2008 kJ)
-
- Fehérje: 33.80 g
-
- Zsír: 33.50 g
-
- Szénhidrát: 10.40 g
|
-
- Koleszterin: 98.80 mg
-
- Rost: 0.90 g
-
- C-vitamin: 7.80 mg
-
- B12-vitamin: 1.64 µg
|
-
- Kalcium: 308.90 mg
-
- Vas: 0.79 mg
-
- Nátrium: 456.00 mg
|
|